Doni të dini se për çfarë përdoret temjani i livandës? A ka ndonjë përdorim specifik për këtë temjan? Në këtë artikull do të shohim përfitimet shpirtërore të livandës.

Përdorimi i temjanit është shumë i vjetër dhe gjithmonë me të njëjtin qëllim, për të rritur energjinë e njerëzve dhe mjediseve.

Djegia e bari që çliron në Temjan përmban disa veti të vetë barit, të cilat i ndjejnë njerëzit që ndodhen në atë mjedis, duke favorizuar kështu pastrimin e energjisë ose ekuilibrin e forcave .

Ka shumë lloje të temjanit në treg me aromat e tij që rrjedhin nga barishtet dhe përdorimet e tyre, pra për të harmonizuar, qetësuar, balancuar, ka shumë përfitime të temjanit, aq më mirë kur mund të bëjmë tym me barin dhe qymyrin.

Përmbajtja e paketës NeniFsheh 1. Për çfarë përdoret temjani i livandës? 2. 11 Përfitimet shpirtërore të ndezjes së temjanit të livandës 3. Si të ndezim një temjan livande? 4. Përfundim

Për çfarë shërben temjani i livandës?

Temjani i livandës lidhet me relaksimin, qetësinë, fatin, qetësimin dhe qetësimin e mendjes.

Kur ndezim një temjan livando, ne çlirojmë vetitë e kjo bimë në ajër që thithet nga ne dhe nxit paqen nga brenda jashtë, një qetësi të caktuar.

Ndonjëherë, paqja është aq e madhe sa arrijmë të jemi të sigurtpër disa gjëra në jetën tonë, ne heqim frikën e aktrimit dhe me këtë tërheqim fat.

Kujdesi i vetëm që duhet të tregojmë është të blejmë një temjan cilësor, sepse era e tymit trazon shumë me emocionet tona dhe psikologjike, ka temjan që i bën njerëzit të zemëruar dhe shumë të shqetësuar.

Epo, erë na zgjon emocione, ndjenja, të cilat gjenerojnë qëndrime ose mendimet janë jashtë ekuilibrit, prandaj rëndësia e blerjes së produkteve cilësore.

Blini temjan cilësor dhe ndizni atë. Ju mund të jeni i sigurt se përfitimet e tij shpirtërore do të fillojnë të veprojnë në trupin dhe shpirtin tuaj menjëherë.

Nëse ende keni dyshime se çfarë mund të bëjë ky temjan, vazhdoni të lexoni më poshtë. Le të flasim për të gjitha përfitimet shpirtërore të këtij temjani të mrekullueshëm.

Ne rekomandojmë
Mirrë dhe kuptimi i saj shpirtëror: Për çfarë shërben? U zbulua!
Çfarë do të thotë kur temjani digjet shpejt? Dhe rrokulliset?

11 Përfitimet shpirtërore të ndezjes së temjanit të livandës

Ekziston një trajtim shërues holistik i njohur si terapi aromatike që përdor aromat për të shëruar njerëzit, veçanërisht kurat shpirtërore .

Pa dyshim që ka disa aroma që ne i quajmë memorie afektive, të cilat na kujtojnë diçka ose dikë nga e kaluara dhe kjo përvojë mund të jetë e mirë ose e keqe.keq, varet nga ajo që ke jetuar.

Kështu thamë, duhet të dini nëse aroma e livandës është e mirë për ju apo jo, nëse ju qetëson ose ju shqetëson dhe se ju do ta dini vetëm duke e përdorur atë.

1. Promovon qetësinë

Livanda hyn në trupin dhe mendjen tonë si një agjent qetësues , i cili ngadalëson ritmin e gjërat dhe ritmi ynë. Mund të përdoret në momente ankthi të madh, zemërimi ose momente stresi të madh.

Unë rekomandoj gjithmonë ndezjen e këtij temjan kur njerëzit janë të tensionuar dhe nervoz për diçka. Pra, nëse keni qenë nervoz dhe nuk dini si të qetësoheni, thjesht mund të përdorni fuqitë e këtij temjani.

2.Qetësia

Aroma e temjanit të livandës i sjell mjedisit dhe njerëzve një qetësi shpirtërore , të cilën ndonjëherë edhe mund ta prekësh.

Kjo qetësi shpirtërore do të transmetohet në të gjitha vendet ku arrin tymi i temjanit. Përveç kësaj, do të ndikojë pozitivisht të gjithë njerëzit që kalojnë pranë atij vendi. Prandaj, kushdo që viziton shtëpinë tuaj, për shembull, do të përfitojë gjithashtu nga kjo qetësi.

3. Relaksimi

Nëse meditoni, temjani më i mirë për t'u përdorur gjatë meditimit është livanda, sepse nxit relaksimin si të muskujve ashtu edhe të mendjes .

Është e shkëlqyer për ata që janë shumë të tensionuar, nervozë dhe nuk dinë të qetësohen. Thjesht ndezni pak temjan dhe shijonimaksimizoni përfitimet tuaja!

4. Ndjenja e freskisë në mendje

Do të përpiqem ta shpreh këtë ndjesi, është shumë e ngjashme me ndjesinë e hyrjes në ujëvarë në një ditë shumë të nxehtë, ose e larjes se kokes ne shtepi me uje te ftohte, kjo eshte ndjesia qe mund te nxise livanda.

5. Harmonizimi

Pa dyshim qe ky temjan favorizon harmonizimin e njerezve dhe shpirtrave mjediset , për njerëzit sepse qetëson, qetëson, lehtëson presionin dhe për mjedisin sepse aroma është shumë e mirë dhe largon energjitë negative.

6. Bilanci

Livando është një bar balancues , i cili sjell në thelb foljen për të balancuar, kështu që kur përdorim zjarrin për të çliruar këtë folje dhe për të fuqizuar çdo gjë dhe çdokush gjen ekuilibrin e saj.

Balanconi jetën tuaj, mendjen dhe trupin tuaj me këtë temjan. Është diçka e thjeshtë për t'u bërë, por do të përmirësojë shumë ekuilibrin tuaj mendor, personal, profesional dhe madje fizik.

7. Fat i mirë

Fat i mirë këtu nuk është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e livandës, por në një mënyrë indirekte , sepse sapo të ndiheni më mirë, më të ekuilibruar, të harmonizuar me energjitë tuaja dhe pozitive, përfundoni duke tërhequr fat të mirë.

Përtej kësaj, do të përfundoni duke tërhequr më shumë gjëra të mira në jetën tuaj. Gjithçka do të bëhet më mirë, pasi livanda ka vetëm përfitime të mira shpirtërore për trupin dhe shpirtin.shpirtin.

Prandaj, Unë ju rekomandoj të ndezni pak temjan dhe ta provoni. Mund të jeni i sigurt se do të filloni të ndiheni mirë që në përdorimin e parë.

8 Pushimi fizik dhe mendor

Është shumë e zakonshme të ndezësh një temjan livando para se të flesh, pasi shërben për të qetësuar trupin dhe mendjen . Zakonisht e ndezim kur kthehemi nga puna, për të pastruar trupin dhe mendjen nga të gjitha të këqijat, stresin, energjitë negative dhe lodhjen që sjellim.

Prandaj, ky temjan nxit pushimin dhe relaksimin fizik. E pabesueshme mendore dhe shpirtërore. Do ta kuptoni shpejt këtë duke ndezur një.

9. Ndihmon për të luftuar problemet

Me gjithë këto përfitime shpirtërore, është e qartë se ky temjan do të na ndihmojë të luftojmë problemet në jetë. Do të na ndihmojë të qetësohemi dhe të kemi më shumë forcë , durim dhe mendim gjatë zgjidhjes së një problemi.

Ju mund dhe duhet ta ndezni këtë temjan kur keni probleme, sepse këto përfitime shpirtërore do t'ju ndihmojnë ti ta zgjidhësh në mënyrën më të mirë.

10. Pastron energjitë e këqija

Kjo dobi e dhjetë është nga më të mirat, nuk duhej ta lija deri në fund! Ky temjan është i aftë të pastrojë dhe largojë energjitë e këqija nga një mjedis dhe person i caktuar.

Pra, nëse e ndezni në shtëpinë tuaj, do të keni një pastrim të energjive negative në shtëpi, por edhenë njerëzit që jetojnë në të . Nuk jeni vetëm ju që shijoni përfitimet shpirtërore të temjanit, janë të gjithë njerëzit që jetojnë në këtë shtëpi.

11. Largoni mendimet e këqija

A keni një kokë plot me mendime negative? Tani që e dini se për çfarë shërben temjani i livandës, mund ta zgjidhni këtë shpejt!

Ndizni atë, relaksohuni dhe kënaquni, sepse mendimet e këqija thjesht do të zhduken nga koka juaj. Thjesht duhet të kënaqeni, të relaksoheni dhe ta lini këtë temjan të bëjë punën e tij në jetën tuaj.

Është diçka shumë e thjeshtë, e shpejtë dhe praktike. Prandaj, sigurohuni që ta ndezni këtë temjan dhe të përfitoni sa më shumë nga të gjitha përfitimet e tij shpirtërore!

Ne ju rekomandojmë
Si të bëni temjanin e kanellës? Shihni për çfarë shërben dhe si ta përdorni!
Të nuhasësh temjan nga hiçi: çfarë do të thotë në spiritizëm?

Si të ndezim një temjan livando?

Ky temjan duhet të përdoret vetëm në momentet kur jemi në kërkim të relaksimit të trupit dhe shpirtit në fund të ditës, kur jemi tashmë në shtëpi dhe duam të kemi një natën e mirë me gjumë.

Përdor një temjanicë për këtë, pasi temjani duhet të jetë i anuar ose i drejtë për të djegur deri në fund.

Një gjë tjetër e mrekullueshme për të bërë ndërsa temjani digjet është duke lëshuar aromën e tij gjallëruese nëpër shtëpi, është duke dëgjuar muzikë të mirë . Kuptoni se kjo duhet të jetë një kohë për t'u çlodhur dheforcoj.

Këtu nuk ka fjalë komandimi apo drejtimi. Përpiquni vetëm të zbrazni kokën, në mënyrë që ky të jetë një moment relaksi total nga çdo gjë .

Merr frymë thellë dhe punoni frymën tuaj në mënyrë që të ndiheni më mirë dhe më mirë dhe të lini aromën dhe vetitë e livandës bëjnë pjesën tjetër.

Në fakt, kjo është gjithçka që duhet të bëni. Thjesht ndizni temjanin, zbrazni kokën dhe thithni ngadalë tymin e përhapur në dhomë.

Shfrytëzojeni sa më shumë për të fituar më shumë forcë, guxim dhe vendosmëri. Gjithashtu, përfitoni nga ky moment për të harruar problemet tuaja dhe për të fituar forcë për të përballuar jetën. Thjesht relaksohuni!

Përfundim

Regjistrimi i shtëpisë është shumë i mirë në çdo mënyrë, sepse ndërkohë që po temjanim shtëpinë ne po temjanim edhe veten,

Jo të gjitha aromat i pëlqejnë të gjithëve, dhe ka disa që mund ta bëjnë personin dhe ata përreth tij më të shqetësuar dhe të shqetësuar.

Megjithëse livanda është një aromë e mirë për shumicën e njerëzve, mund të mos jetë për ju. aq e mirë , dhe këtu ideja është që energjitë e mira të qarkullojnë dhe të formojnë një mbrojtje energjike.

Nëse nuk ju pëlqen livanda, mund të përdorni një bar tjetër në vend të saj, si rozmarina. , livando, mirrë guri apo barishte, me pak fjalë, ka shumë lloje temjani dhe me siguri një do t'ju kënaqë.

Pirja e duhanit me barishte ështëshumë i vjetër dhe i përdorur gjerësisht nga popuj dhe kultura të ndryshme, të gjitha me të njëjtin qëllim, për të rimbushur energjitë, mjedise të pastra, për të larguar energjitë e këqija, për të tërhequr energji të mira .

Sa herë që mundeni, bëni në shtëpinë tuaj të pini tym ose të ndizni një temjan për të përmirësuar dridhjet energjetike të shtëpisë tuaj dhe tuajën, tymi më i mirë është ai që ne përdorim qymyr dhe bar, por nëse temjani është i një cilësie të mirë do të ketë i njëjti efekt.

E fundit por jo më pak e rëndësishme, ne kemi një video të shkëlqyer që flet për temjanet më të mira. Pra, nëse jeni në dyshim se cilin të përdorni, Unë rekomandoj fuqimisht që të shikoni videon më poshtë:

Dhe më pas, ju tashmë e dini me siguri qëllimin e temjanit të livandës për jetën tuaj? Jam i sigurt që sqarova të gjitha dyshimet tuaja! Megjithatë, nëse doni të dini diçka tjetër, thjesht kërkoni që të lini një koment më poshtë.

Lexo gjithashtu:

  • Si të bësh shtëpi Temjan natyral me 8 barishte të fuqishme
  • Vampirët e energjisë: 7 njerëz që thithin energji në Spiritizëm
  • Temjan mirro: Për çfarë shërben? 9 Përfitimet shpirtërore